Lokalita

Velká Bíteš je součástí kraje Vysočina v okrese Žďár nad Sázavou, ve východní části Českomoravské vrchoviny, přibližně 30 km od moravské metropole Brna. Do centra Brna je možné se díky napojení Bíteše na dálnici D1 dostat do 30 minut. Velká Bíteš je jedním z mikroregionálních center. Žije zde přes 5 000 obyvatel. Město má dobrou občanskou vybavenost. O bohatý kulturní život v obci se stará Klub kultury města Velké Bíteše, na Masarykově náměstí se nachází turistické informační centrum. Ve městě jsou dvě ZŠ, SŠ a jedna SOŠ. Působí zde také několik sportovních klubů. V Bíteši se také nachází Poliklinika, kde najdete odborné lékařské ambulance, dům s pečovatelskou službu a domov pro seniory, tři obchody s potravinami a další obchody, několik restaurací, cukráren/kaváren, zimní stadion, městská knihovna a muzeum.

Lokalita Babinec se nachází v severovýchodní klidné části města. Pokud sníte o bydlení blízko přírody a nedaleko občanské vybavenosti, jste na správném místě. Východní část lokality lemuje les, říčka Bítýška a několik rybníků.  V těsné blízkosti (100 m) rodinných domů Na Babinci se nachází Základní škola Velká Bíteš – Sadová. Centrum města je vzdáleno 500 m.

Více informací o životě ve Velké Bíteši a okolí najdete na kulturně informačním portálu Bítešska: https://www.bitessko.com/